Používaním tohto webu súhlasíte s uchovávaním cookies, ktoré používame na poskytovanie služieb a analýzu prenosov. Súhlasím s používaním cookies. súhlasím

Predstavenie projektu PGS-order

Milí golfoví priatelia.

 

Je to už viac ako 3 roky, keď sme spolu s mojimi priateľmi z púchovského regiónu definitívne prepadli hre zvanej GOLF. Postupne, ako sme prenikali do tajov tejto hry sme zároveň prenikali medzi širokú skupinu hráčov, ktorí sa viac či menej zúčastňujú na mnohých amatérskych golfových turnajoch v rámci Slovenska, Česka ale i ďalších krajín, kde využívajú možnosť zahrať si na zaujímavých golfových ihriskách.

  

Keďže viacerí moji priatelia sa profesionálne venujú takým oblastiam ako je štatistika, controlling, matematická analýza a modelovanie, začali sme viac a viac vnikať do tých zákutí golfovej hry, ktorá sa volá stablefordové body, netto skóre, rany s vyrovnaním, handicap a podobne. No a od týchto poznatkov bol už len krôčik k tomu, aby sme sa začali zaoberať myšlienkou zostavenia prierezového porovnávania výkonnosti golfistov medzi sebou formou rebríčkového hodnotenia.

     

Využili sme naše dlhoročné skúsenosti z organizovania turnajov a na to nadväzujúcich najrôznejších prehľadov, štatistík a takisto i dlhodobých rebríčkov. Naša skupina vzišla zo  športových odvetví ako je tenis, futbal, stolný tenis alebo bowling, kde už máme skúsenosti z podobnej činnosti. Z týchto športových ale predovšetkým organizátorských nadšencov sa postupne vytvoril VÝKONNÝ VÝBOR, ktorý sa ujal manažovania celého projektu, vytvoril pracovné skupiny a rozdelil úlohy.

 

V priebehu posledných 2 rokov jedna skupina ( ŠPORTOVO-TECHNICKÁ KOMISIA) usilovne pracovala na koncepte pravidiel, vyberala reprezentatívne turnaje a túry budúceho rebríčka. Ďalšia sa venovala definovaniu matematických pravidiel a modelurebríčkového hodnotenia. Posledná pracovná skupina – usilovné „včeličky“ – spracovávala vstupné údaje z vybraných turnajov, na ktorých prebehlo testovanie celého modelu.

 

Po testovaní, mnohých modifikáciách hodnotiacich kritérií sme na začiatku leta mohli konečne pristúpiť k naprogramovaniu celej aplikácie, ktorej výsledok – zatiaľ len rebríček za rok 2012 – teraz predkladáme slovenskej golfovej verejnosti k čo najširšiemu využitiu, ale i k hodnoteniu a pripomienkam k tomu, čo sme vytvorili a v neposlednom rade i ku konštruktívnej kritike toho, čo sa nám nemuselo zrovna podariť.

 

Najneskôr do konca tejto sezóny chceme spracovať kompletný rebríček za rok 2013 tak, aby sme od budúceho roku 2014 ponúkali našu službu on-line resp. v reálnom čase. Fungovať bude na princípe týždenného zostavovania rebríčkavždy za uplynulý týždeň. Spracovanie prebehne tak, aby sme príslušnú edíciu rebríčka (každý rebríček bude označený poradovým číslom a týždňom za ktorý bol zostavený) vydali vždy v utorok do 12:00 hodiny (viď PROPOZÍCIE).

 

Na záver chceme dopredu poďakovať za všetky pripomienky a námety na zlepšenie. Odpovede na Vaše otázky Vám zodpovieme mailom alebo na našich stránkach.

 

Všetkým, ktorý sa v našom rebríčku nájdu chceme zaželať veľa dobrých rán a výsledkov na zlepšenie svojho rebríčkového postavenia a tím, ktorí sa tu ešte nenašli, odporúčame účasť na ktoromkoľvek turnaji, ktorý je zahrnutý do nášho hodnotenia (Časť B, §6  PROPOZÍCIÍ).

 

Ľubomír Pecha, generálny manažér PGS-order

                         

AVENIS Pro s.r.o.  beží na joomla   optimalizované pre Google Chrome, Firefox